Врачени признанија на новинарите од регионот за најдобрите од Истокот.Признанието за животно дело новинарите му го доделија на Славе Сирачевски

Синоќа во хотелот „Мајбери“ во Свети Николе, во преубава атмосфера и преполна сала, се одржа завршниот дел од манифестацијата „Најдоброто од Истокот за 2023 година“. Овој изборот го прават новинарите

Читај повеќе
прикажи се од Последни вести

Кракутовски: Мојот патриотизам е насочен кон перспективно економски стабилно и туристичко Берово (Видео)

„Како кандидат за пратеник од редовите на ВМРО ДПМНЕ, мојот патриотизам е насочен и кон перспективно и економски стабилно Берово.Развојот на туризмот е стратешка економска гранка, компонента на платформата 1198,

Читај повеќе

ОК ВМРО ДПМНЕ БЕРОВО: Дали градоначалникот Пекевски имал средби со контроверзниот бугарски бизнисмен Милен Врбевски за отворање на бугарски клуб во Берово.

ОК ВМРО-ДПМНЕ Берово, денес на својата фејсбук страница, излезе со соопштение каде што го прашуваат градоначалникот Звонко Пекевски, дали се

ОК ВМРО ДПМНЕ БЕРОВО: ЕЛИТАТА НА ВЛАСТ ВО БЕРОВО И НЕЈЗИНОТО НЕТРАНСПАРЕНТНО И ОТЧЕТНО РАБОТЕЊЕ

ОК ВМРО ДПМНЕ Берово, повторно излезе со соопштение за јавноста и граѓаните на Берово и Малешевијата, во кое ги изнесува

ОК ВМРО ДПМНЕ БЕРОВО: ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ ВО БЕРОВО ИЗГУБИЛА КОНТАКТ СО РЕАЛНОСТА

ОК ВМРО-ДПМНЕ Берово, денес излезе со соопштение и како што велат разобличување на блиските партиски членови на партијата на власт

OK ВМРО ДПМНЕ БЕРОВО: РОДИ МЕ МАЈКО СО ЧЛЕНСКА ОД СДС И ФРЛИ МЕ ВО БЕРОВО

ОК ВМРО ДПМНЕ од Берово, денес излезе со соопштение каде ги истакнува сите блиски вработувања на членови и фунционери на

прикажи се од Политика

Како да се справите со негативни луѓе: 7 едноставни совети

Сите ние имаме личност во животот која е негативна најчесто. Таквите луѓе може да бидат заморни и исцрпувачки, да се биде во близина, но поради некоја причина, мораме да поминуваме

Читај повеќе
прикажи се од Занимливости

ЕКИПАТА НА АРМ СЕ ШАМПИОНИ НА РАБОТНИЧКИТЕ СПОРТСКИ ИГРИ

Со победа во изведување пенали тимот на АРМ во финалето беше поуспешен против екипата на ДИК Фагус, со што успешно се заокружени Работничките спортски игри 2024 година, во Берово. Пред

Читај повеќе
прикажи се од Спорт

31 ГОДИНА ОД ПОСТОЕЊЕТО НА КОМПАНИЈАТА М.МЛАДОСТ ОД БЕРОВО

Од 1992 година на улицата „Партизанска“ во Берово непрекинато веќе 31 година функционира семејната компанија за продажба на бела техника, апарати за домаќинство и колонијал „М.Младост“. Голем број Беровчани, Малешевци

Читај повеќе

Центар за економски анализи: Берово со најдобри резултати во прибирањето на даночните приходи

Во просториите на Општина Берово, денес беше одржана презентација на резултатите од унапредување на даночниот морал, кој што го спроведува

(ВИДЕО) Министерот за Транспорт и врски во Берово ги претстави новите поедноставени процедури за поставување фотоволтаици на објекти

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денес оствари работна посета на општина Берово каде заедно со градоначалникот Звонко Пекевски

ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА УДРИ И НА ПРОСЛАВАТА НА НОВАТА 2023 ГОДИНА.НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД ВО БЕРОВО ЌЕ СЕ ОДБЕЛЕЖИ САМО СО ОГНОМЕТ

По две години пауза со организирање на дочек на Новата година на градскиот плоштад во Берово поради пандемијата и оваа

БЕКТЕШИ: СИТЕ ТРГОВЦИ ВО ТУРИСТИЧКИТЕ МЕСТА ЌЕ МОЖАТ ДА РАБОТАТ ВО НЕДЕЛА И НА ПРАЗНИЦИ, РАБОТНИЦИТЕ ЌЕ ДОБИЈАТ 100% ПОГОЛЕМА ДНЕВНИЦА

Измените и дополнувањата на Законот за трговија се поднесени во Собрание, а се однесуваат на одредбите во однос на недела

прикажи се од Економија

АУРОРА РЕСОРТ И СПА ВО БЕРОВО СЕ ЗАКИТИ СО УШТЕ ЕДНА ЗЛАТНА СТАТУЕТА: THE BEST Wedding Mountain Resort & Air Spa

На “Балканските награди на туристичката индустрија 2023” која се одржа доцна синоќа во хотел “Hyatt Regency” Софијa, Aurora Resort & Spa се здоби со уште една златна статуа со номинација:

Читај повеќе
прикажи се од Туризам