НАЈГОЛЕМИОТ СПЕКТАКАЛ ГОДИНАВА ВО ОХРИД.

Во најубавиот период од годината, летото, концертите на отворено, музичките перформанси и уметност кога се доживуваат под ведро небо, имаат посебно значење. Проследени со дружење, опуштање и следење ритам до

Читај повеќе

ИЗВЕСТВАЊЕ: ЗА ПРЕСТОЈНИОТ ТУРНИР ВО УЛИЧНА КОШАРКА

Поради големата заинтересираност на екипи од повеќе градови од Македонија за кошаркарскиот турнир Streetball Berovo 2018, кој ќе се одржи викендот што следи, се замолуваат сите пријавени екипи најдоцна до

Читај повеќе

ПЕХЧЕВЦИ СЕ ПОТСЕТИЈА НА ЗАБОРАВЕНИТЕ ИГРИ ОД ДЕТСТВОТО.

Тенис на нога, влечење јаже,ластик, талига се само дел од игрите на кои денес Пехчевци се потсетија на илјадниците часови поминати во игрите од нивното детство.Настанот Ден на заборавените игри

Читај повеќе

ХИП ХОП ВЕЧЕР ВО РИВЕР КЛУБ

Ноќниот клуб Ривер – Делчево во петок ви ја претставува вечерта на хип хоп културата, која ќе биде презентирана од страна на DJ SENE, добропознатиот артист, некомерцијалист и долгогодишен DJ,

Читај повеќе

ВИДЕО:ОДЛУКИ И ПОДРЖАНИ ПРОЕКТИ НА 6 СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ ЗА РАЗВОЈ НА ИСТОЧНИОТ ПЛАНСКИ РЕГИОН ОДРЖАНА ВО БЕРОВО.

Во присуство на министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу, во Берово се одржа 6 Седница на Советот на Источниот плански регион на чиј дневен ред беа повеќе точки, меѓу кои поставување

Читај повеќе

30 КИЛОГРАМИ СОМ УЛОВИ КАМЕНИЧАНЕЦОТ ВАНЧО.

30 килограми тежок и 180 сантиметри долг сом е уловен во езерото Калиманци. Овој примерок се смета за седен од поголемите изваден од водите на акулулацијата. 57-годишниот Ванчо со риболов

Читај повеќе

КРИСТИЈАН ДИМОВСКИ ОД БЕРОВО Е НОВОТО ЛИЦЕ НА МАКЕДОНСКАТА СЦЕНА.

Кристијан Димовски од Берово, со својата прва авторска песна со наслов „Една жена“, е новиот миленик на младите и новото лице на музичката сцена.Неговата песна е издадена пред неколку дена,  додека

Читај повеќе

КОНЦЕРТ НА ИГОР ЏАМБАЗОВ И ГУРУ ХАРЕ НА ЛЕТНАТА СЦЕНА ВО ДЕЛЧЕВО.

На концерт кој на 7 август со почеток во 22 часот ќе се одржи на летната сцена пред Спомен-дом АСНОМ во Делчево ќе настапат еден од најпознатите шоумени во Македонија,

Читај повеќе

ПРОМО ВИДЕО: STREETBALL BEROVO 2018

Погледнете го најновото видео за престојниот турнир во улична кошарка, кој ќе се одржи првиот викенд по големиот празник Илинден, поточно 4,5 и 6 Август.Пријавувањето е во тек.

Читај повеќе