11 РЕКОРДНИ СЛУЧАИ СО КОРОНА ВИРУС ДЕНЕС ВО БЕРОВО.

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во земјава се направени 1.224 тестирања, а регистрирани се 148 нови случаи на ковид-19, што е за седум случаи повеќе од вчера,

Читај повеќе

(САТИРА) МВР: Украдениот мртовец пронајден на своето гласачко место.

Среќен крај на драмата со анонимниот мртовец, кој денес на ја крена на нозе целата држава, откако сношти исчезна од својот ладилник во струмичката болница. Имено, по обемната истрага на

Читај повеќе

Партизираноста во полицијата- клучен проблем.

Партиската поделба на раководните позиции во безбедносниот сектор укажува на долгогодишниот проблем со партизираноста на полицијата, велат аналитичарите. Одреден исчекор во реформите постои, но недостасува подобрување на системот на вработување

Читај повеќе

Катастрофални последици од човековата деструкција врз природата.

За помалку од половина век, популацијата на дивите видови животни во светот е намалена за две третини, главно поради уништувањето на животната средина и природата, објави Светскиот фонд за заштита

Читај повеќе

ИФОРМАЦИИ ЗА УТРЕШНИОТ НАСТАН „МАЛЕШЕВСКА КОРИЈА – СПОРТ АВАНТУРА 2020“

Сите љубители на природата, спортисти и рекреативци, ќе имаат прилика да учествуваат на настанот „МАЛЕШЕВСКА КОРИЈА – СПОРТ АВАНТУРА 2020“ кој ќе се одржи утре. Заради спецификите на пандемискиот период, бројот

Читај повеќе

ВИКЕНДОВ ЌЕ СЕ ОДРЖИ„МАЛЕШЕВСКА КОРИЈА – СПОРТ АВАНТУРА 2020“

Почитувани љубители на планината и планинските спортови,Чест ни е да ве поканиме на нашиот настан „МАЛЕШЕВСКА КОРИЈА – СПОРТ АВАНТУРА 2020“ во организација на Планиннарско Спортскиот Клуб Малешевска Корија, Берово,

Читај повеќе

ВИДЕО:ПРЕКРАСНО БЕРОВСКО ЗАЈДИСОНЦЕ.

Има нешто неописливо во чувството кое го имаме додека набљудуваме зајдисонце. Иако сонцето секогаш заоѓа на запад, има нешто посебно во секое зајдисонце кое се набљудува од различно место на

Читај повеќе