СООПШТЕНИЕ: СЕ БАРААТ РАБОТНИЦИ ЗА РАБОТА ВО ДУБРОВНИК Р.ХРВАТСКА.

Се побаруваат градежни работници за Дубровник, Р. Хрватска, за извршување на градежни работи, рестарвирање и реновирање на угостителски објекти, апартмани, повеќе катници и инт. Инфо за градежни работници и помошници

Читај повеќе

БИТЛСИ ПЕРФЕКТНО ОПИШАА МАКЕДОНЕЦ.

Или па сме ние побудалени па во сè го гледаме локалното лудило, збунетоста и бесмислата кои веќе не знаеме ни да ги опишеме (без пцовки). Инаку, се работи за “Nowhere

Читај повеќе

ЉУБИТЕЛОТ НА ОВЦИ ОД ЗАДАР ЗАСЛУЖЕНО НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР НА СВЕТОТ.

Капитенот на хрватската репрезентација Лука Модриќ ја доби наградата во Лондон од ФИФА за најдобар играч на годината и ја прекина доминацијата на Кристијано Роналдо и Лионел Меси кои владеат

Читај повеќе

ОТВОРЕН ЕДУКАТИВЕН ЦЕНТАР ЗА ЗАЧУВУВАЊЕ НА ПРИРОДАТА ВО ПЕХЧЕВСКО НЕГРЕВО.

Едукативен центар за зачувување на природата, денес отпочна со работа во пехчевското село Негрево, поддржан од Програмата за зачувување на природата во Македонија, проект на Швајцарската агенција за развој и

Читај повеќе

МИНИСТЕРОТ АКСЕЛ АХМЕДОВСКИ ОСТВАРИ СРЕДБА СО ГРАЃАНИТЕ НА ЦРНИК.

Министерот без ресор во Владата на Република Македонија Аксел Ахмедовски, синоќа оствари средба со граѓаните на Црник каде се разговараше за актуелната состојба за референдумот и придобивките за Ромската популација

Читај повеќе

БЕРОВО ЈА ОДБЕЛЕЖА ЕВРОПСКАТА НЕДЕЛА НА МОБИЛНОСТ.

Околу 140 учесници на велосипед, денес продефилираа низ улиците на Берово со цел да ја одбележат Европската недела на мобилност или денот без автомобили.Општина Берово во соработка со Министерството за

Читај повеќе

СО ЕВРОПСКИ ПАРИ СЕ РЕАЛИЗИРААТ ВАЖНИ ПРОЕКТИ ВО БЕРОВО.

Градоначалникот на Берово, Звонко Пекевски на прес конференција  презентираше дел од проектите кои се реализирани во изминатиот период  со помош на Европските фондови.Како еден од клучните проекти со огромно значање

Читај повеќе

МИНИСТЕРОТ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НА РАБОТНА СРЕДБА ВО БЕРОВО.

Министерот за ванатрешни работи Оливер Спасовски, денес  ја посети полициската станица во Берово, а исто така оствари средба и со градоначалникот Звонко Пекевски. На работната средба градоначалникот Пекевски истакна дека

Читај повеќе

ЕКИПАТА НА ФК МАЛЕШ СО УБЕДЛИВА ПОБЕДА СТАРТУВАШЕ ВО НОВАТА ФУДБАЛСКА СЕЗОНА.

Фудбалерите на ФК “Малеш” одлично го започнаа натпреварувањето во третата фудбалска лига Исток.Со резултат 3:0 екипата на ФК “Малеш” ја совлада екипата на  ФК “Слога”1934 од Виница во натпревар во кој домшните фудбалери доминираа

Читај повеќе