Комарците касаат со помош на 6 игли! Погледнете одблизу како изгледа тоа 0

Покрај тоа што се едни од најдосадните инсекти летно време, тие се и најсмртносните. Малкумина знаат дека всушност само женките комарци касаат бидејќи им треба крв за да снесат јајца.

Читај повеќе

На писта во Америка тестиран најголемиот авион во светот 0

Најголемиот авион во светот, „Стратоланч“, тестиран е на писта во Мохаве, Калифорнија, а видео од тестот на Твитер објави шефот на компанијата производител и „коосновач“ на Мајкрософт, Пол Ален. „Стратоланч

Читај повеќе