ВО СРЕДА ПРОТЕСТ НА ОК ВМРО-ДПМНЕ ВО БЕРОВО.

ВМРО-ДПМНЕ ОК Берово, во среда (02.12.2020) со почеток во 18 часот, ќе одржи протест за одбрана на црвените линии кои се последен бедем на нашиот идентитет. Протестот што партијата го

Читај повеќе

ИЗВЕСТУВАЊЕ: АКЦИЈА ЗА СОБИРАЊЕ КАБАСТ ОТПАД.

Се известуваат жителите на Општина Берово, дека во текот на наредната недела, почнувајќи од понеделник 30.11.2020 година, Општина Берово во соработка со ЈПКР Услуга, ќе организира собирање на КАБАСТ ОТПАД (делови од мебел,

Читај повеќе

КЕЈОТ НА РЕКА БРЕГАЛНИЦА ВО БЕРОВО, НАСКОРО ЌЕ ДОБИЕ НОВ УРБАН ИЗГЛЕД.

Кејот на река Брегалница, во Берово, наскоро ќе блесне со сиот свој сјај, одново изграден, со заштитна ограда, целосно осветлен и ќе го врати сјајот на можеби најпосетеното место, каде

Читај повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БЕРОВО, ЗВОНКО ПЕКЕВСКИ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД 19 ВИРУСОТ.

Градоначалникот на општина Берово, Звонко Пекевски е позитивен на Ковид-19 вирусот. Пекевски кој во текот на изминатите денови имал благи симптоми направил тест, чиј резултат утврдил присуство на Ковид-19 вирусот.

Читај повеќе

ОПШТИНА БЕРОВО ЌЕ ПОТРОШИ 200.000 ДЕНАРИ ЗА НОВОГОДИШНОТО УКРАСУВАЊЕ НА ГРАДОТ.

Берово за време на новогодишните празници ќе биде украсено со нови украси. Како што рече градоначалникот Пекевски, поради немање можност и блокираната сметка претходните години Берово како туристичко место, годинава

Читај повеќе

СВЕТСКИОТ СПОРТ ВО ТАГА:ПОЧИНА ДИЕГО АРМАНДО МАРАДОНА.

Аргентинскиот медиуми „Кларин“ попладнево објави дека ненадејно почина легендарниот Диего Армандо Марадона, како последица на срцев удар во неговиот дом. Аргентинскиот генијалец почина во 60-тата година и ја остави нацијата облеана во

Читај повеќе

ПАРКИНГ ПРОСТОРОТ ПРЕД ГРАДИНКАТА „23 АВГУСТ“ ДОБИ НОВ ЛИК.

Паркинг просторот кај градинката „23 Август“ во Берово, кој како приоритет беше изгласан од страна на граѓаните во рамки на Форумите во заедницата, денес доби нов лик. Поради немање техничка

Читај повеќе

РЕКОРДНИОТ БРОЈ ПОЗИТИВНИ СО КОРОНА ВИРУСОТ ВО БЕРОВО ГО ВКЛУЧИ АЛАРМОТ НА ОПШТИНСКИОТ КРИЗЕН ШТАБ.

Расте бројот на новозаразени со корона вирусот во Берово.Во текот на послдните неколку денови, регистрирани се вкупно 47 позитивни лица, што претставува рекорден број на заразени од почетокот на пандемијата.

Читај повеќе

РАСТЕ БРОЈОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНА ВИРУСОТ ВО БЕРОВО.РЕГИСТРИРАНИ 23 СЛУЧАИ.

Рекордни 23 ново заразени со корона вирусот се регистрирани во Берово,информира Министерството за здравство,со што вкупната бројка на активни случаи во нашиот град се искачи на вкупно 101 лице. Во

Читај повеќе

ФУДБАЛЕРИТЕ НА МАЛЕШ ГАЗАТ СЕ ПРЕД СЕБЕ.ОВОЈПАТ НАСТРАДА ЕКИПАТА ОД РАКЛИШ.

Фудбалерите на Малеш денес во Берово, со убедлива победа од 3:0 против Раклиш, ја зацврстија првата позиција на табелата во Третата македонска лига исток.Црвено сините беа  апсолутно расположени  за игра,

Читај повеќе