(ВИДЕО) ОТКРИЕН СПОМЕНИКОТ ВО ЧЕСТ НА НАШИТЕ ХЕРОИ,ЗОРАН БУБЕВСКИ,НИКОЛА ПЕХЧЕВСКИ,ДИМИТАР ДВОЈАКОВСКИ И ЉУПЧО МИРЧОВСКИ.

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски, градоначалникот на општина Берово, Звонко Пекевски, претседателката на Одборот за подигање на спомен обележје,

Читај повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ ОД БЕРОВО: И ПОКРАЈ МИГРАЦИЈА НА СИСТЕМОТ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ ЌЕ СЕ ИЗДАВААТ.

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при денешната посета во Берово информираше дека поради миграција на системот, вечерва во 21 часот ќе следи мал застој во системот за издавање патни

Читај повеќе

Пандев од Амстердам: Утре е мојот последен наптревар во дресот на Македонија

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев објави попладнево дека става крај на репрезентативната кариера по утрешниот натпревар против Холандија на Европското првенство. „Да, ова е мој последен натпревар во

Читај повеќе

ОК ВМРО ДПМНЕ БЕРОВО:ВЕТЕНИОТ ДОМ ВО СЕЛО РУСИНОВО, УШТЕ ЕДНО ПРАЗНО ВЕТУВАЊЕ НА ПЕКЕВСКИ.

Преадпатацијата на Домот во селото Русиново, кој во својата програма го вети градоначалникот Звонко Пекевски и понатаму останува руинирано и претставува уште едно празно ветување, обвинија на денешниот прес опозициската

Читај повеќе

(ВИДЕО) ЗАПОЧНУВА ИЗГРАДБАТА НА КРАК НА УЛИЦА „ПРОХОР ПЧИЊСКИ“ ВО РОМСКОТО МААЛО ВО БЕРОВО.

Општина Берово во соработка со општина Штип и Зелен Институт – Скопје, во рамки на проектот “Штип и Берово заедно за подобрување на условите за живот во ромските населби”, започнуваат

Читај повеќе

ВИКЕНДОТ ВО ПЕХЧЕВО ЌЕ СЕ ОДРЖИ БАЈКЕРСКА МАНИФЕСТАЦИЈА.

Викендот на 19 Јуни во сабота, во Пехчево се организира бајкерска манифестација, на која е планирано да се извозат околу 33 километри низ прекрасните планински предели кои ги нуди пехчевскиот

Читај повеќе

ДЕСЕТ ГОДИНИ „АУРОРА РЕСОРТ И СПА“ ВРЕМЕ НА НЕВЕРОЈАТЕН УСПЕХ.

“Аурора ресорт и спа“, најпосакуваната планинска туристичка дестинација на Балканот, викендов ја одбележа десетгодишнината од постоењето и неверојатно успешниот развој. Прославата беше скромна, во најтесен круг на вработените, на луѓето

Читај повеќе

СВЕЧЕНО ОТВОРЕНО КАЗИНОТО„СКВЕР“ ВО БЕРОВО.

Во присуство на гости,пријатели и роднини, денес во срцето на Берово, поточно на улица 23 Август, беше отворено казиното „Сквер“. Отворањето на казиното беше придружено со свечен коктел за посетителите

Читај повеќе

LIONS CLUBS INTERNATIONAL ДОНИРАШЕ ЛЕНТА ЗА ОДЕЊЕ ВО ДНЕВНИОТ ЦЕНТАР ЗА ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ.

LIONS CLUBS INTERNATIONAL District 132 Република Северна Македонија Lions Club St. Pantelejmon во соработка со клубовите ,,Алфа” , ,,Светлина”, и ,,Вардар”, донира лента за одење на Дневниот центар за лица

Читај повеќе

СВР ШТИП: МАЛОЛЕТНИК НАПАДНАТ СО ДРВЕН ПРЕДМЕТ ВО БЕРОВО И НАРУШУВАЊЕ НА ЈАВНИОТ РЕД И МИР ВО С.ЦРНИК.

На 06.06.2021 во 21.00 часот во Полициската станица Берово, 38 годишна жена пријавила дека околу 18.30 часот во семејниот дом во Берово, М.Д.(45)  со дрвен предмет го нападнал нивниот малолетен

Читај повеќе