ВИДЕО: Погледнете 10 минути од новиот филм за Лара Крофт ! 0

Ексклузивно…10 минути од новиот „Томб Рајдер„ со Алиша Викандер, во улога на Лара Крофт…премиерата е во април годинава…

Читај повеќе

100 ДЕНА ПЕКЕВСКИ ИЗБРКА 20 мина И ЈА ВРАБОТИ СОПРУГАТА. 0

Во првите 100 дена градоначалникот на Берово постигна  многу. Избрка од работа 20-тина лица, а на местото на бремена наставничка ја вработи сопругата. Освен ова, под притисок на градоначалникот Пекевскси,

Читај повеќе

СПАСЕТЕ ГИ ОЧИТЕ ОД „МОДРАТА СВЕТЛИНА“ 0

Технологијата го олеснува животот, ама ги расипува очите. Директната опасност која ни го намалува видот, е секаде околу нас, а за тоа , воопшто и не сме свесни, предупредуваат офталмолозите:

Читај повеќе

За подобри општини, секој граѓанин треба да „мрдне со прст“ 0

За подобри општини, освен властите и секој граѓанин, исто така,  треба да „мрдне со прст“. Ова е мотото на кампањата која се спроведува во шест општини , а чија импелемнтација

Читај повеќе

ЕВН повторно брка во џебот на граѓаните. Голем број сметки со пресметани заостанати долгови. 0

ЕВН повторно брка во џебот на граѓаните. Голем број сметки со пресметани заостанати долгови стигнаа на адреса на жителите од Истокот. Сумите се различни и се движат од неколку стотини

Читај повеќе

Џејмс Лавлок: До 2040 Европа ќе стане Сахара, а Лондон ќе биде под вода. 0

Човештвото треба да се откаже од обидите да ги спречи климатските промени и да ја спаси планетата, затоа што тоа е надвор од нашите можности, изјави Лавлок во интервјуто. Интересно

Читај повеќе

БЕРОВО ЌЕ ДОБИЕ КОМПЛЕКС ЗА ЗДРАВСТВЕН ТУРИЗАМ. 0

Во Берово ќе се гради првиот копмлекс за здравствен и рекреативен туризам во регионот. Во моментов во тек е постапката за добивање одобрение за градба на комплексот кој ќе се

Читај повеќе

ИНТЕРНЕТ КРИТИКИТЕ ОДЛУЧИЈА: Погледнете го најлошиот хотел во светот во кој Тито некогаш имал свој апартман. 0

„Гранд хотел“ која се наоѓа во  Приштина, на интернет е опишан како „ одвратен“, „рушевина“, „апсолуен хорор“, пишува Њујорк тајмс. Новинарот Ендру Хигинс, којшто престојувал таму, рекол дека на менаџерите

Читај повеќе

Оскарите годинава не го утнаа најдобриот филм. 0

90-то по ред доделување на филмските награди Оскар на Академијата за филм на САД годинава помина без поголеми скандали или грешки како на пример лани кога во главната категорија за

Читај повеќе