ВИДЕО:СЕ ПОВЕЌЕ БЕРОВЧАНИ СВЕДОЧАТ ЗА МОЌТА НА БЕРОВСКАТА ШЛИВКА,ПРОТИВ КОРОНАТА. 0

Беровската сливова ракија е лекот кој го препорачуваат Дарко и Сулејман, долгогодишните експерти во конзумирање на шливка, против корона вирусот.Тие секојдневно се дружат заедно, со некоја чаша ракивче и комшиски

Читај повеќе
прикажи се од Последни вести

ВИДЕО:ВО БЕРОВО ЗАПОЧНА СОБИРАЊЕ НА ПОТПИСИ ПРОТИВ ЗАКОНОТ ЗА ПОПИС. 0

Во рамки на иницијативата „Стави го својот потпис за вистински попис“ денес на градскиот плоштад во Берово,се поставени штандови на отворено, на кои граѓаните кои се заинтересирани имаат можност да

Читај повеќе

ПИСМА:ТИРЗ БЕРОВО, НАМЕСТО СО ФАБРИКИ, ПРЕТВОРЕНА ВО ДЕПОНИЈА. 0

Технолошко-индустриската развојна зона Берово, која беше изградена во 2015 година и потрошени огромни средства во висина од половина милион евра, требаше

ВТОР ПРОТЕСТ НА ВМРО ДПМНЕ НИЗ УЛИЦИТЕ ВО БЕРОВО. 0

Дождот не ги спречи граѓаните вечерва да излезат на вториот народен протест со автомобили низ улиците на Берово, организиран од

ВМРО ДПМНЕ ОД ПРОТЕСТОТ ВО БЕРОВО: СО ИСТОРИЈАТА И ЈАЗИКОТ НЕМА ПРАВО ДА ТРГУВА НИКОЈ. 0

Под мотото „Протест сега, за да не биде предоцна “ ОК ВМРО ДПМНЕ  во Берово, вечерва одржа протест со автомобили,

Партизираноста во полицијата- клучен проблем. 0

Партиската поделба на раководните позиции во безбедносниот сектор укажува на долгогодишниот проблем со партизираноста на полицијата, велат аналитичарите. Одреден исчекор

прикажи се од Политика

НАШИОТ БОЈАН НАЈДЕНОВ ВО НОВАТА СЕЗОНА ЌЕ ГО НОСИ ДРЕСОТ НА ВАРДАР. 0

Вардар во новата сезона доби уште еден искусен фудбалер, откако Бојан Најденов му се приклучи на клубот и се стави на располагање на тренинзите. 28-годишниот играч од средниот ред доаѓа како слободен, а

Читај повеќе
прикажи се од Спорт

Деница Николова:Ќе инвестираме 9 милиони евра, за граничниот премин “Клепало”. 0

Република Бугарија планира да одвои околу 9 милиони евра за изградба на граничниот премин Клепало меѓу Струмјани и Берово, кој е стратешки проект за обете земји. Во интервју за „Бугарија

Читај повеќе

ОПШТИНА БЕРОВО ГО УСВОИ БУЏЕТОТ ЗА 2021 ГОДИНА. 0

Советот на општина Берово, на денешната седница со девет гласови за и шест воздржани, го усвои буџетот на општината за

Заев најавува легализација на марихуаната во туристичките места. 0

Премиерот Зоран Заев најави декриминализација и легализација на марихуаната во туристичките места. Тој во интервју за македонската редакција на „Дојче веле“ истакна

НА ГРАДСКИОТ ПАЗАР ВО БЕРОВО, ПОВЕЌЕ ПРОДАВАЧИ ОТКОЛКУ КУПУВАЧИ. 0

Понудата на тезгите на градскиот пазар во Берово, беша разновидна и богата, но и  покрај евтиниот пазар, граѓаните се помалку

Корисниците на 6.000 денари ќе можат да пазаруваат само во дуќани кои ќе ги избере Владата, парите треба да се потрошат до 25 декември. 0

Комплетно е променет концептот за финансиска поддршка на погодените категории граѓани, овојпат, за разлика од минатиот, кога парите ги добија

прикажи се од Економија

Одржан состанок во врска со иницијатива за прогласување на заштитено подрачје ,,Малешево”. 0

Во просториите на Општина Берово, денес се одржа состанок на инволвираните страни, во врска со иницијатива на двете општини Берово и Пехчево, за прогласување на заштитено подрчје ,,Малешево”, на пределот

Читај повеќе
прикажи се од Туризам