МАЛЕШ СО ПЕТ ГОЛОВИ ГО ИСПРАТИ РУДАР ДОМА 0

Пукна петардата на градскиот стадион во Берово, во голот на екипата на Рудар од Пробиштип. Во најинтересниот дуел оваа полусезона, фудбалерите на Малеш со одлична игра во текот на целиот

Читај повеќе

СПОРТСКИ ФУДБАЛСКИ ДЕН ВО БЕРОВО: МЛАДИНЦИТЕ НА МАЛЕШ НА ВРВОТ, СЕНИОРИТЕ СО УШТЕ ЕДЕН ПОРАЗ НА ДОМАШЕН ТЕРЕН 0

Во присуство на многубројната публика на денешниот сончев неделен фудбалски ден во Берово, во рамките на фудбалската манифестација се одриграа три натпревари на градскиот стадион „Димитар Беровски“. Најпрвин во Детската

Читај повеќе

ФФМ ДЕТСКА ЛИГА ИСТОК 3 КОЛО: ФК МАЛЕШ – ГФК ОСОГОВО 0

На градскиот стадион „Димитар Беровски“ во Берово, денес беше одиграно 3 коло во Детската лига источен регион, каде домаќинот Малеш го пречека Осогово. На двата натпревари кои се одиграа со

Читај повеќе

УСПЕШНО ЗАВЕШЕН ПРВИОТ МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО ПИНГ ПОНГ “ЗЕГИН ОПЕН 2022” 0

Заврши првиот Меѓународен турнир во пинг-понг „Зегин Опен 2022“ кој викендов се одржа во Берово. Првото место на завршниот ден од турнирот во машка конкуренција му припадна на Милан Миленковиќ

Читај повеќе

ОДРЖАНО ЖДРЕБУВАЊЕТО ЗА ПРЕСТОЈНИОТ МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО ПИНГ ПОНГ „ЗЕГИН ОПЕН 2022“ 0

Во рамките на престојниот меѓународен турнир во пинг-понг„Зегин Опен 2022“, кој викендот треба да се одржи во Берово, денес беше извршено ждребувањето на натпреварувачите во сите четири категории кои се

Читај повеќе

БЕРОВО ДОМАЌИН НА ПРВИОТ МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО ПИНГ ПОНГ „ЗЕГИН ОПЕН 2022“ 0

Во организација на пингпонгарскиот клуб „Зегин“ од Берово, Пингпонгарската Федерација на Македонија и компанијата „Зегин“ на 17 и 18 Септември, во салата „Македонски Бранители“, за прв пат ќе се одржи

Читај повеќе

ФУДБАЛСКИОТ КЛУБ „МАЛЕШ“ СО НОВИ ЗАСИЛУВАЊА И НОВ ТРЕНЕР ГО ЗАПОЧНУВА УТРЕШНИОТ СТАРТ НА НОВАТА ФУДБАЛСКА СЕЗОНА ВО ТРЕТАТА ЛИГА – ИСТОК. 0

Со поминати 40 дена професионални припреми и работа на високо ниво на дисциплина и одговорност, нашиот фудбалски клуб Малеш од Берово, утре ја започнува новата фудбалска сезона во Третата македонска

Читај повеќе

ОПШТИНА БЕРОВО ДОДЕЛИ СПОРТСКА ОПРЕМА ЗА ПОТРЕБИТЕ НА ОФК МАЛЕШ 0

За потрбите на фудбалскиот клуб ,,Малеш”, во знак на подобрување на условите за спорт и рекреација, како дополнителна мотивација на младите лица и поттикнување да спортуваат, денес, општина Берово додели

Читај повеќе

Младинска екипа од Берово учествува на ,,Пријателски фудбалски турнир” во Банско, Република Бугарија 0

Младинска екипа од Берово, предводена од Претседателот на фудбалскиот клуб ,,Малеш”, Новица Печински,  учествува на ,,Пријателски фудбалски турнир” во Банско, Република Бугарија. На турнирот  учествуваат 100 млади луѓе, 50 од

Читај повеќе

Финансиска поддршка од 100.000,00 денари за ППК ,,Зегин” од Берово 0

Денеска Градоначалникот на Општина Берово,го потпиша договорот со кој, на пингпонгатскиот клуб ,,Зегин” од Берово, се доделуваат 100.000,00 денари, за реализирање на активностите на клубот, преку Програмата за развој на

Читај повеќе