НОЌЕН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ “МАЛЕШ КУП” СО НАГРАДЕН ФОНД НАД 150.000 ДЕНАРИ 0

Во Берово во тек пријавувањето за големиот регионален турнир во мал фудбал ,,Малеш Куп”, кој ќе се одржи кон средината на идниот месец. Турнирот е во организација на група ентузијасти

Читај повеќе

ОФК МАЛЕШ ПОРАЗЕН НА ДОМАШЕН ТЕРЕН ОД ФК ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО 0

Со гол во 88 минута, екипата на Фк Дојранско езеро однесе три бодови на гостувањето во Берово против екипата на ОФК Малеш во дербито од Третата македонска лига – Исток.

Читај повеќе

„АРМ ГАРНИЗОН ШТИП“ СЕ ШАМПИОНИ НА РАБОТНИЧКИТЕ СПОРТСКИ ИГРИ ВО БЕРОВО 0

Екипата на „ АРМ Гарнизон Штип“ со победа од 2:1 над тимот на „Угостители и Обложувалници“ го освои првото место на Работничките спортски игри во Берово.Фудбалерите на „ АРМ Гарнизон

Читај повеќе

ЕКИПИТЕ НА „УГОСТИТЕЛИ И ОБЛОЖУВАЛНИЦИ“ И „АРМ ГАРНИЗОН ШТИП“ ЌЕ ИГРААТ ВО ФИНАЛЕТО НА РСИ 0

„Угостители и Обложувалници“ и „АРМ Гарнизон Штип“ се двете екипи кои вчера вечер во салата „Македонски Бранители“ во Берово се пласираа во финалето во мал фудбал на Работничките спортски игри.Најпрвин

Читај повеќе

ОДИГРАНО ПЕТТОТО КОЛО ОД РАБОТНИЧКИТЕ СПОРСКИ ИГРИ ВО БЕРОВО 0

Во рамките на петтото коло од Работничките спорски игри во салата „Македонски бранители“ во Берово беа одиграни четири натпревари од планираните шест. Во првиот дуел од ова последно коло на

Читај повеќе

ФАНТАСТИЧНО ЧЕТВРТО КОЛО НА РАБОТНИЧКИТЕ СПОРТСКИ ИГРИ ВО БЕРОВО 0

Вечер за паметење во одиграното 4 коло на Работничките спорски игри во салата„Македонски Бранители“ во Берово.Екипите кои учествуваат пред огромната публика приредија одлична игра, прекрасни голови и гладијаторска борба на

Читај повеќе

ТРЕТОТО КОЛО НА РАБОТНИЧКИТЕ СПОРТСКИ ИГРИ СО ЧЕТИРИ НЕРЕШЕНИ РЕЗУЛТАТИ 0

Квалитетот на екипите кои учествуваат во натпреварувањето во мал фубал на Работничките спорски игри во Берово, денес донесоа четири утакмици со нерешен резултат.Борбеноста и желбата за победа на екипите уште

Читај повеќе

ОДРЖАНО 2 КОЛО ОД РАБОТНИЧКИТЕ СПОРТСКИ ИГРИ 0

Пред огромен број публика во салата „Македонски бранители“ во Берово, се одржа 2 коло од Работничките спортски игри во мал фудбал кои ги организира Општина Берово.Присутните во салата имаа можност

Читај повеќе

(ВИДЕО) ВО БЕРОВО ОТВОРЕНИ РАБОТНИЧКИ СПОРТСКИ ИГРИ 0

Одржување на физичката подготвеност , развој на тимскиот и спортскиот дух, како и подобрување на соработката помеѓу институциите, е целта на Работничките спортски игри, што после пауза од две години,

Читај повеќе

СО ДВА ЗЛАТНИ И БРОНЗЕН ПЕХАР СЕ ЗАКИТИ ПИНГПОНГАРСКИОТ КЛУБ „ЗЕГИН“ ОД БЕРОВО 0

Со две први места во машка и женска конкуренција и едно трето се закитија пингпонгарите на ППК „Зегин“ на првиот мастерс турнир кој викендот се одржа во салата ,,Македонски Бранители”

Читај повеќе