АУРОРА РЕСОРТ И СПА ВО БЕРОВО СЕ ЗАКИТИ СО УШТЕ ЕДНА ЗЛАТНА СТАТУЕТА: THE BEST Wedding Mountain Resort & Air Spa 0

На “Балканските награди на туристичката индустрија 2023” која се одржа доцна синоќа во хотел “Hyatt Regency” Софијa, Aurora Resort & Spa се здоби со уште една златна статуа со номинација:

Читај повеќе

СЕ ПОШУМУВА БУДИНАРСКИ РИД ВО РАМКИ НА ГОЛЕМАТА АКЦИЈА” АЈДЕ ДА ПОШУМУВАМЕ ЗАЕДНО” 0

Во присуство на министерот за земјоделие Љупчо Николовски денес кај месноста  Будинарски рид во Беровското село Будинарци продолжи големата акција ,,Ајде да пошумуваме заедно” која ома за цел за пошумување 1.200.000 садници, во 19 региони, на 36 локации низ државата.

ПОЧИНА АКТЕРОТ ПО ПОТЕКЛО ОД МАЛЕШЕВИЈАТА МЕТО ЈОВАНОВСКИ 0

На 77-годишна возраст денеска почина театарскиот, филмски и телевизиски актер по потекло од Малешевијата Мето Јовановски. Мето Јовановски, роден 1946 год. во с. Панчарево, Пехчево. Во 1971 година завршува Театарска академија во Софија, Бугарија и истата година се вработува во Драмски

ЃОКЕ АНДОВСКИ ОД СЕЛОТО РАТЕВО Е СПОНЗОР НА ГЕРМАНСКИОТ ПРВОЛИГАШ МАЈНЦ 05 0

Ви ја пренесуваме позитивната приказна на нашиот малешевец Ѓоке Андовски, кој потекнува од беровското село Ратево, но повеќе од три децении живее во градот Мајнц во Германија. Имено фирмата за санитарија која ја поседува нашиот Ѓоке, веќе една година го

МАКЕДОНСКИОТ КЛУБ „МАКЕДОНСКА ЗОРА 93“ ВО ГРАДОТ ОФЕНБУРГ ПРОСЛАВИ 30 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ 0

Македонскиот клуб во градот Офенбург во Германија „Македонска Зора 93“ викендот прослави 30 годишен јубилеј од своето постоење. На свечената забава на која присуствуваа околу 800 Македонци од повеќе градови во Германија, ечеа звуците на македонскита песна за која беше

прикажи се од latest news

ПОЧИНА АКТЕРОТ ПО ПОТЕКЛО ОД МАЛЕШЕВИЈАТА МЕТО ЈОВАНОВСКИ 0

На 77-годишна возраст денеска почина театарскиот, филмски и телевизиски актер по потекло од Малешевијата Мето Јовановски. Мето Јовановски, роден 1946 год. во с. Панчарево, Пехчево. Во 1971 година завршува Театарска академија

Читај повеќе
прикажи се од latest news