ДЕСЕТ ГОДИНИ „АУРОРА РЕСОРТ И СПА“ ВРЕМЕ НА НЕВЕРОЈАТЕН УСПЕХ. 0

“Аурора ресорт и спа“, најпосакуваната планинска туристичка дестинација на Балканот, викендов ја одбележа десетгодишнината од постоењето и неверојатно успешниот развој. Прославата беше скромна, во најтесен круг на вработените, на луѓето

Читај повеќе

СВЕЧЕНО ОТВОРЕНО КАЗИНОТО„СКВЕР“ ВО БЕРОВО. 0

Во присуство на гости,пријатели и роднини, денес во срцето на Берово, поточно на улица 23 Август, беше отворено казиното „Сквер“. Отворањето на казиното беше придружено со свечен коктел за посетителите и одлична забава. Локалот е направен по светски стандарди, со

LIONS CLUBS INTERNATIONAL ДОНИРАШЕ ЛЕНТА ЗА ОДЕЊЕ ВО ДНЕВНИОТ ЦЕНТАР ЗА ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ. 0

LIONS CLUBS INTERNATIONAL District 132 Република Северна Македонија Lions Club St. Pantelejmon во соработка со клубовите ,,Алфа” , ,,Светлина”, и ,,Вардар”, донира лента за одење на Дневниот центар за лица со телесна или ментална попреченост во Берово. Како што истакна

СВР ШТИП: МАЛОЛЕТНИК НАПАДНАТ СО ДРВЕН ПРЕДМЕТ ВО БЕРОВО И НАРУШУВАЊЕ НА ЈАВНИОТ РЕД И МИР ВО С.ЦРНИК. 0

На 06.06.2021 во 21.00 часот во Полициската станица Берово, 38 годишна жена пријавила дека околу 18.30 часот во семејниот дом во Берово, М.Д.(45)  со дрвен предмет го нападнал нивниот малолетен син. По комплетирање на случајот против М.Д. ќе биде поднесена

прикажи се од

ВИКЕНДОТ ВО ПЕХЧЕВО ЌЕ СЕ ОДРЖИ БАЈКЕРСКА МАНИФЕСТАЦИЈА. 0

Викендот на 19 Јуни во сабота, во Пехчево се организира бајкерска манифестација, на која е планирано да се извозат околу 33 километри низ прекрасните планински предели кои ги нуди пехчевскиот

Читај повеќе
прикажи се од

ОТКРИЕН СПОМЕНИКОТ ВО ЧЕСТ НА НАШИТЕ ХЕРОИ,ЗОРАН БУБЕВСКИ,НИКОЛА ПЕХЧЕВСКИ,ДИМИТАР ДВОЈАКОВСКИ И ЉУПЧО МИРЧОВСКИ. 0

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски, градоначалникот на општина Берово, Звонко Пекевски, претседателката на Одборот за подигање на спомен обележје,

Читај повеќе
прикажи се од