МУЗИКА:СТАРО МАЛЕШЕВСКО ОРО

март 27 13:41 2020

Во овие времиња на седење дома,имаме повеќе време да се занимаваме со било што.Еве екипата на Малеш Нет ви го претставува најновиот сингл на виртуозот на зурла Џељо Дестановски, кој потекнува токму од Малешевијата и дава голема енергија во снимање на малешевски ора и стари песни промовирајќи ги низ целиот свет.Навистина вреди да се слушне.

Еве ја и пораката на нашиот уметник:
Драги мои ви го објавувам следното видео од моето ново оро, кое е старо малешевско и е направен поинаков аранжман кој се надевам ќе ви се допадне. Поради моменталната ситуација, неможевме да направиме професионало видео, но се потрудивме со нашите мобилни телефони од дома да составиме едно убаво видео. Им благодарам на моите колеги кои секогаш се расположени да соработуваат со мене, од срце ви благодарам браќа мои.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.