ВРЕМИЊА:РАСПЕАНИ БЕРОВЧАНИ ОД АРХИВАТА НА МРТВ.

Од архивата на Македонската радио телевизија. Распеани Беровчани, безвременска музичка емисија снимена во далечната 1973 година. За сите носталгичари по тоа прекрасно и не така далечно време, половина час убава

Читај повеќе

Проверена формула за справување со секој вид вируси на Беровски начин.

Сета оваа ситуација со Корона вирусот, веќе на сите ни стана досадна, пренатрупана секојдневно со секакви вести, било лажни, било точни, набилдани, некои навикнаа на пресовите на Министерот за здравство

Читај повеќе

ПРОМО ВИДЕО: STREETBALL BEROVO 2018

Погледнете го најновото видео за престојниот турнир во улична кошарка, кој ќе се одржи првиот викенд по големиот празник Илинден, поточно 4,5 и 6 Август.Пријавувањето е во тек.

Читај повеќе

ВИДЕО: ЕМИСИЈА КОД – ОБВИНЕНИЕ ЗА КРВАВИОТ ЧЕТВРТОК.

Еве ја најновата емисија КОД со Снежана Лупевска, каде главна тема на истражување е обинението за крвавиот четврток.

Читај повеќе

(ВИДЕО) Вака изгледа најубавата канцеларија во светот.

Многу компании не обрнуваат внимание на тоа како изгледа работниот простор на нивните вработени. Шпанската компанија “Selgas Kano”не е една од нив. За да заработат добри плати, потребно е работниците

Читај повеќе

(ВИДЕО) Најубавиот кањон во Европа, место за паметење.

Преубавиот кањонот Вердон се наоѓа во Јужна Франција и според многумина е најубавиот кањон во Европа. Клисурата е долга 25 километри а длабочината на некои места изнесува и до 700

Читај повеќе

Во Лас Вегас одржана борба од соништата!

Луѓето станаа големи фанови на ММА борбите, а кој друг ако не Лас Вегас не го измени тоа и не го направи да изгледа уште посимпатично. Вусшност 16 девојки облечени

Читај повеќе

Наместо да заглавува во кредити, Британец со свои раце си направил куќичка

Наместо да заглавува во кредити, Британец со свои раце си направил куќичка во шумата со 4500 евра. Во куќичката живее околу 1 година и има сѐ што има во секој

Читај повеќе

Комарците касаат со помош на 6 игли! Погледнете одблизу како изгледа тоа

Покрај тоа што се едни од најдосадните инсекти летно време, тие се и најсмртносните. Малкумина знаат дека всушност само женките комарци касаат бидејќи им треба крв за да снесат јајца.

Читај повеќе

На писта во Америка тестиран најголемиот авион во светот

Најголемиот авион во светот, „Стратоланч“, тестиран е на писта во Мохаве, Калифорнија, а видео од тестот на Твитер објави шефот на компанијата производител и „коосновач“ на Мајкрософт, Пол Ален. „Стратоланч

Читај повеќе