(ВИДЕО) ЗАЕВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ФУНКЦИЈАТА ПРЕМИЕР И ЛИДЕР НА СДСМ

Премиерот Зоран Заев поднесе оставка како премиер и лидер на СДСМ по денешниот втор круг од локалните избори. Пред да каже дека поднесува оставка, тој им честиташе на противниците на

Читај повеќе

ПЕКЕВСКИ : ГОЛЕМА ПОБЕДА – БЕРОВО ПРОДОЛЖУВА НАПРЕД, НЕМА ВРАЌАЊЕ НАЗАД

Почитувани граѓани, жители на Берово, жители на Малешевијата. Имаме ГОЛЕМА ПОБЕДА во прв круг на локалните избори и на избор за градоначалник и за советници кои нема да блокираат. БЕРОВО

Читај повеќе

(ВИДЕО) ИЗЈАВИ НА КАНДИДАТИТЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА БЕРОВО ПОСЛЕ НИВНОТО ГЛАСАЊЕ.

Очекувам изборите да поминат во мирен ред, а од четворицата кандидати за градоначалник да победи најдобриот. Ова во својата изјава по остварувањето на своето право на глас го истакна кандидатката

Читај повеќе

ЗАВРШНО ОБРАЌАЊЕ НА ПЕТАР РУЖИНСКИ,НОСИТЕЛОТ НА ЛИСТАТА НА СОВЕТНИЦИ ОД ВМРО-ДПМНЕ.

Почитувани сограѓани, Најпрвин дозволете ми во свое лично име да се заблагодарам на мојата политичка партија ВМРО-ДПМНЕ што ми ја додели честа да ја предводам советничката листа која со Ваша

Читај повеќе

ПЕКЕВСКИ: РУСИНОВО ЈА ПРЕПОЗНАВА ПОСВЕТЕНОСТА И ИСКРЕНОСТА, СРАБОТИВМЕ МНОГУ, ВО ВТОРИОТ МАНДАТ ПРОДОЛЖУВАМЕ УШТЕ ПОСИЛНО

Вечерва карванот на „Најдоброто за мојата општина“ ја одржа својата последна трибина во село Русиново.Пред голем број присутни за кои немаше место во салата својата програма ја презентираше Звонко Пекевски

Читај повеќе

ИНТЕРВЈУ СО ЗВОНКО ПЕКЕВСКИ: ГО ДАДОВ НАЈДОБРОТО ОД СЕБЕ, ЗА БЕРОВО ДА ТРГНЕ НАПРЕД

Звонко Пекевски е актуелниот и кандидат за втор мандат за градоначалник на Општина Берово на престојните локални избори, од редовите на партијата СДСМ и коалицијата.Тој е позитивна личност, секогаш спремен

Читај повеќе

(ВИДЕО) КРАЛСКА ПОДДРШКА ОД ХУНЗИТЕ ЗА ГОРАН АЛАЧКИ

Кандидатот за градоначалник на Берово, популарниот и признат музичар, хармоникаш, композитор и аранжер Горан Алачки се чини дека доста посветено и амбциозно ја води својата политичка кампања, секојдневно докажувајќи и

Читај повеќе

РАШКОВСКА: ЌЕ ГО ВРАТИМЕ СТАРИОТ СЈАЈ НА НАШЕТО БЕРОВО

„Можеби не сум совршена, но сум храбра, како жена и како мајка да се борам за мојот град, да се борам да остануваат нашите деца тука, да им помагам на

Читај повеќе

МИЦКОСКИ ОД БЕРОВО: ГРОМОГЛАСНИОТ МОЛК НА ТИВКОТО МНОЗИНСТВО – НА ИЗБОРИТЕ ЌЕ СЕ ТРАНСФОРМИРА ВО ОГРОМЕН НАРОДЕН ТРЕСОК!

Го слушав вчера Зоран Заев како вели ќе победел во 22 општини во првиот круг, а ВМРО-ДПМНЕ само во 6. Ова ми личи на онаа анегдота кога отишол некој да

Читај повеќе

ПЕКЕВСКИ: МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА Е СТАБИЛНА, ДРЖАВАТА Е ТУКА ЗА ОПШТИНИТЕ, ЗА НАРОДОТ, ЗА СЕКОЈ ЧОВЕК

Звонко Пекевски, каднидат за градоначалник на општина Берово од редовите на СДСМ: Владата ја врати финансиската кондиција на општините. 50 милиони евра народни пари нè чинеа дел од наследените режимски

Читај повеќе