АРМИСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ ОД УТРОВО ГО ГАСАТ ПОЖАРОТ ВО ПАСЈАК. 0

Со хеликоптери од АРМ од утрово се гаси пожарот на најкритичната точка над Пасјак во с. Нов Истевник. Воздушната поддршка во гаснењето на големиот пожар кој е активен 48 часа

Читај повеќе

ОД ДЕНЕС ЦЕЛОСНА ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ШУМСКИ ПРЕДЕЛИ. 0

Од денеска стапува во сила целосна забрана за движење во шумските предели, соопшти владината прес-служба. Владата апелира до сите граѓани да не се движат низ шумските подрачја во земјата, заради

Читај повеќе

АРМИЈАТА СЕ ВКЛУЧИ ВО ГАСНЕЊЕ НА ПОЖАРОТ КАЈ ПАСЈАК ПОМЕЃУ ДЕЛЧЕВСКО-ПЕХЧЕВСКИОТ ПОЈАС. 0

Припадниците од 2 баталјон од касарната Јане Сандански од Штип од рано утрото активно се вклучени во гаснење на пожарот во близина на шумскиот појс помеѓу општините Делчево и Пехчево

Читај повеќе

Градоначалникот на Кочани: Пожарот е ставен под контрола, граѓаните нека бидат спокојни. 0

Градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев  рече дека противпожарната единица успеала да го стави пожарот под контрола. -Две куќи се изгорени, но за среќа се успеа да се спречи ширењето кон

Читај повеќе

ГРАЃАНИТЕ САМИ СЕ БОРАТ ЗА СВОИТЕ ЖИВОТИ И ИМОТИ: КУРИР пренесува потресни сведоштва од Кочани. 0

Во Кочани се случуваат сцени како од хорор филм. Голем пожар беснее, а откако запали големи површини, почна да се шири кон куќите. Пламените јазли проголтаа неколку куќи, а зафатени

Читај повеќе

КОМПАНИЈАТА „ЗЕГИН“ ОБЕЗБЕДИ СПОРТСКА ОПРЕМА ЗА МЛАДИТЕ ПИНГПОНГАРИ ОД БЕРОВО. 0

Сопственикот на аптекарскиот бисер „Зегин“ Благој Механџиски, вчера донираше спортска опрема наменета за членовите на истоимениот пингпонгарскиот клуб „Зегин“ од Берово.Опремата се состои во нови дресови за сите категории на

Читај повеќе

ПРОДОЛЖУВА ПОРТОКАЛОВАТА ФАЗА,ДЕНЕС ТЕМПЕРАТУРИ ДО 43 СТЕПЕНИ. 0

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а максималната од 35

Читај повеќе

ЛИЦЕ ОД СМОЈМИРОВО, ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА ПОРАДИ НАПАД НА ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК. 0

На 30.07.2021 полициски службеници од Полициската станица Берово го лишиле од слобода Д.С.(32) од с.Смојмирово, беровско, затоа што физички нападнал полициски службеник, кој вршел службени задачи. По комплетирање на случајот

Читај повеќе

ЗВОНКО ПЕКЕВСКИ АКТУЕЛНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА БЕРОВО,ВО ТРКА ЗА ВТОР МАНДАТ. 0

Актуелниот градоначалник на Берово, Звонко Пекевски, влегува во трка за втор мандат на престојните локални избори, кои ќе се одржат во Октомври годинава. Вака било одлучено вечерва на седница на

Читај повеќе

ОД 1 ЈАНУАРИ 2023 НЕМА ДА ИМА ГРАНИЦИ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА, СРБИЈА И АЛБАНИЈА, ДОГОВОРИЈА ЗАЕВ, ВУЧИЌ И РАМА. 0

Меѓу Македонија, Србија и Албанија од први јануари 2023 нема да има граници и движењето на граѓаните и превозниците ќе биде слободно. Ова го договорија премиерите на Северна Македонија и

Читај повеќе