СЗО:98% ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ВО ЗЕМЈАВА ЗАРАЗЕНИ СО КОРУПЦИЈАВИРУС.

СЗО:98% ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ВО ЗЕМЈАВА ЗАРАЗЕНИ СО КОРУПЦИЈАВИРУС.
мај 02 14:17 2020

Светската здравствена организација (СЗО) денес предупреди дека според последното тестирање спроведено во земјава, дури 98% од политичарите се позитвни на корупцијавирусот, додека останатите 2% не биле достапни за тест.

Според досегашните истражувања, вирусот е лесно пренослив при контакт со државни пари, а најризични се пониските ешалони во партијата како и на младите сопартијци, кои едвај чекаат да добијат шанса и да покажат што префатиле од своите постари колеги.

СЗО им порача на граѓаните на време да се заштитат од носителите на овој опасен вирус и да го спречат неговото понатамошно ширење, така што ќе почнат да мислат со своја глава и ќе внимаваат кому му го даваат гласот на избори.

Автор:Иљче


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.