РЕСТОРАНОТ МРС ПРОСЛАВИ 50 ГОДИНИ ЈУБИЛЕЈ.

јуни 14 01:31 2018

Пет децении од своето постоење вчера вечер прослави ресторанот Мрс, најстариот и најпрепознатлив ресторан во Македонија и пошироко, со пригодна забава за своите постојани посетители кои уживаа во пријатната атмосфера.Како што вели сопственикот три генерации непрекинато работат и ги угостуваат гостите и подржувачите на ресторанот кои знаат да го препознаат квалитетот и традицијата.Ресторанот Мрс познат по својата квалитетна кујна од секогаш имал свој шмек каде главен акцент е гостинот, па секој кој доаѓа овде излегува со задоволство.

Се започна во далечната 1968 година како класична ќебачилница која ги задоволуваше вкусовите на сите па со годините и со потребите на клиентите, прерасна во тоа што е денес.

Додека многу други ресторани во државата и регионот со текот на времето неколку пати ја променувале својата локација и згаснувале, тоа не важи за ресторанот Мрс, кој 50 години е на истата локација во преубавиот град Берово и непрекинато прерасна во белег на Малешевијата и регионот.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.