МИЈАТА,АНГЕЛ И ИВАН И ДЈ СЕНЕ ЌЕ ЈА ЗАОКРУЖАТ ПОСЛЕДНАТА ВЕЧЕР НА ЕТНО ПЛОШТАД ФЕСТИВАЛОТ ВО БЕРОВО.

МИЈАТА,АНГЕЛ И ИВАН И ДЈ СЕНЕ ЌЕ ЈА ЗАОКРУЖАТ ПОСЛЕДНАТА ВЕЧЕР НА ЕТНО ПЛОШТАД ФЕСТИВАЛОТ ВО БЕРОВО.
август 27 15:16 2018

Последната вечер од Етно плоштад фестивалот, вечерва ќе започне со настап на познатата уметничка Мијата во кабаре концертот насловен Јаболки и Круши за Уметнички Души.

Потоа следуваат беровските музички еснафи Ангел и Иван кои добро се познати на беровската публика.

10 јубилејно издание на Ето плоштад фестивалот во Берово ќе го финишира ДЈ СЕНЕ, кој со свој сет ќе се претстави од 1 часот по полноќ.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.