ЛИЦЕ ОД СМОЈМИРОВО, ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА ПОРАДИ НАПАД НА ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК.

ЛИЦЕ ОД СМОЈМИРОВО, ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА ПОРАДИ НАПАД НА ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК.
јули 30 14:56 2021

На 30.07.2021 полициски службеници од Полициската станица Берово го лишиле од слобода Д.С.(32) од с.Смојмирово, беровско, затоа што физички нападнал полициски службеник, кој вршел службени задачи. По комплетирање на случајот против Д.С. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Исто така во билтенот од СВР Штип известуваат дека на 29.07.2021 во Полициската станица Берово било пријавено дека околу 12.10 часот на ул.„Маршал Тито“ во Берово настанал пожар во патничко моторно возило „Сузуки Свифт“, управувано од Т.К.(78) од Скопје. Пожарот бил изгаснат, повредени лица нема, а увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Берово.

Извор: Дневен билтен на СВР Штип.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.