КОВИД 19: НОЌНИОТ ЖИВОТ И ЛУДИТЕ ЖУРКИ МЕ ЗАДРЖАА ВО ЗЕМЈАВА.

КОВИД 19: НОЌНИОТ ЖИВОТ И ЛУДИТЕ ЖУРКИ МЕ ЗАДРЖАА ВО ЗЕМЈАВА.
јули 20 14:24 2020

Најозборуваниот вирус во последниве неколку месеци, Ковид-19, познат и како коронавирус, ги сподели со јавноста причините поради кои, за разлика од повеќето Македонци, се’ уште не ја напуштил земјава и не извадил бугарски пасош.   

– Долго време размислував дали да останам или да се иселам од тука. Кога закажавте избори мислев дека нема да ја издржам кампањата, меѓутоа митинзите и собиранките ми дадоа причина да верувам дека луѓето што живеат тука навистина се грижат за мене. – ни рече тој во краткиот телефонски разговор.   

Сепак, дефинитивната одлука за постојано населување тука паднала после изборите, најмногу заради журките во дискотеките во Струмица, Кавадарци и Прилеп, на кои за прв пат видел каков е ноќниот живот и со каков ентузијазам Македонците се журкаат и навиваат тој што подолго да остане со нив.

Автор:Иљче/кооперација.мк


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.