КАДЕ ИМА НАЈУБАВИ ЖЕНИ ВО СВЕТОТ?

КАДЕ ИМА НАЈУБАВИ ЖЕНИ ВО СВЕТОТ?
март 19 23:35 2018

Има 195 земји во светот, а луѓето постојано се прашуваат која држава има најубави жени. Тоа е прашање за кое не постои конечен одговор затоа што секоја индивидуа има различна перспектива за дефинирање на убавината. Сепак, според статистиките овие 10 земји имаат најубави жени.

Бразил

Бразил е дом на многу фитнес модели во регионот, тоа е место каде може да најдете жени кои се рангирани како најубави во светот. Блондинки и бринети, бразилксите девојки се познати по нивните секси, затегнати и атрактивни тела. Познатите бразилки се познати исто по својата светкава кожа.

Русија

Русинките се ценети по своите сини очи, прекрасна кожа, супер фигура и висина. Повеќето од нив се убави и имаат пропорционални фигури.

Венецуела

Венецуела е дом на повеќе девојки кои биле избрани за Мис на универзум и Мис на светот. Тоа е земја која е дарувана со убави жени кои имаат долго и тенко тело и привлечно лице.

Индија

Индија е мултирасна земја богата со повеќе култури. Жените во Индија имаат радијантна кожа, а нивните шармантни движења одлично ја прикажуваат женственоста.

Аргентина

Дамите од Аргентина се познати по тоа што се трудат околу својот изглед, најмногу за својата кожа и коса. Исто така, ги следат сите модни трендови.

Србија

Словенското и медитеранското наследство се основните белези на србинките. Повеќето од нив имаат висока и привлечна фигура, со акцентирани привлечни очи на кои им љубоморат и најпознатите жени на светот.

Јужна Кореа

Жените во Јужна Кореа изгледаат младо и имаат невини и слатки ликови. Нивната кожа е чиста и мазна и зрачи со привлечен сјај.

Франција

Французинките се познати по нивниот забавен карактер, енергијата и смислата за мода. Блондинки со романтична природа и софистициран изглед.

Италија

Италијанската убавина се дефинира како екстремно привлечна. Жените во Италија имаат маслинеста кожа, кафена коса и убава аура која ги прави прекрасни.

Украина

Украинките се едноставни, а сепак многу секси. Нивната женственост е на високо ниво, а познати се по тоа што се грижат за својата убавина и изглед, но најпознати се веројатно по своите руси долги коси.

post cover photo

Извор:ladybook.mk
  Категории: