ВМРО ДПМНЕ ОД ПРОТЕСТОТ ВО БЕРОВО: СО ИСТОРИЈАТА И ЈАЗИКОТ НЕМА ПРАВО ДА ТРГУВА НИКОЈ.

ВМРО ДПМНЕ ОД ПРОТЕСТОТ ВО БЕРОВО: СО ИСТОРИЈАТА И ЈАЗИКОТ НЕМА ПРАВО ДА ТРГУВА НИКОЈ.
декември 03 01:46 2020

Под мотото „Протест сега, за да не биде предоцна “ ОК ВМРО ДПМНЕ  во Берово, вечерва одржа протест со автомобили, на кој беше искажан револт од политиките на актуелниот премиер на владата Зоран Заев во спорот со Република Бугарија.

Колона со околу 80 автомобили тргна од општинскиот штаб на партијата низ улиците на Берово и се упати во центарот на градот, каде членови од партијата имаа свое обраќање.

Отпорот во Берово спрема оваа ненародна власт започнува од денес истакна новоизбраниот претседател на ОК ВМРО ДПМНЕ Берово, и упати апел до сите Малешевци масовно да излезат на овие протести со цел да не се распродаде се што е македонско.

Покрај во Берово, ВМРО ДПМНЕ вечерва одржа протести во неколку градови во државата, додека од партијата најавија дека протестите продолжуваат и во петок со истата маршута низ улиците на Берово.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.