ВИДЕО:ТРАДИЦИОНАЛЕН МАСКЕНБАЛ НА ДЕЦАТА ОД ГРАДИНКАТА 23 АВГУСТ

април 10 20:38 2018

Траиционално како и секоја година, децата од градинката 23 Август го одбележаа денот на шегата  со голем маскенбал каде дефилираа до градскиот плоштад во Берово.Со песни, игри и шеги  облечени како кловнови, спајдермени, принцези, пирати, пеперутки и ликови од серии,  ги претставија своите маски пред задоволните и насмеани родители кои масовно го наполнија градскиот плоштад.Инаку првоаприлскиот маскенбал за најмладите жители во Општината, претходно беше одложен поради временската состојба.Во продолжение еве го видеото од денешниот настан.

  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.