Владата прифати- се забрануваат гостувања на ди-џеи и пејачи, помалку луѓе на една маса, 0

Владата на вечерашната седница ги прифати предложените мерки на Комисијата за заразни болести, кои предвидуваат забрана за гостување на пејачи и ди-џеи во сите угостителски објекти, ограничување на јачината на

Читај повеќе

ПОЧНА НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА. 0

По еден месец одложување денеска почна новата учебна година за  270 000 средношколци и основци, меѓу кои 19 илјади се првачиња. Училишното ѕвонче заѕвони за учениците од прво до трето одделение кои наставата  под посебни протоколи ќе ја следат од

11 РЕКОРДНИ СЛУЧАИ СО КОРОНА ВИРУС ДЕНЕС ВО БЕРОВО. 0

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во земјава се направени 1.224 тестирања, а регистрирани се 148 нови случаи на ковид-19, што е за седум случаи повеќе од вчера, кога беа пријавени 1.559 тестирања. Најновиот биланс на починати изнесува

(САТИРА) МВР: Украдениот мртовец пронајден на своето гласачко место. 0

Среќен крај на драмата со анонимниот мртовец, кој денес на ја крена на нозе целата држава, откако сношти исчезна од својот ладилник во струмичката болница. Имено, по обемната истрага на полицијата, која вклучувала и детално испрашување на членовите од неговото

прикажи се од

Ужасен рекорд на нови случаи: 9 починати и 445 новозаразени од коронавирус во Македонија. 0

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2441 тестирања, а регистрирани се 445 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-249, Куманово-12, Штип-13, Прилеп-25, Тетово-16, Струга-7, Велес-7, Битола-14,

Читај повеќе
прикажи се од

ИЗГЛАСАН ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА ОД ДИСКРИМИНАЦИЈА, ПРВПАТ СОБРА 69 ГЛАСА „ЗА” 0

Пратениците го изгласаа Законот за заштита од дискриминација, кој веќе два пати беше изгласан, но со фалинка во процедурата, па Уставниот суд поради тоа го имаше укинато. Овој закон кој

Читај повеќе
прикажи се од