Oва се градови каде стресот скоро и да не постои.

Oва се градови каде стресот скоро и да не постои.
март 25 23:09 2018

Истражување покажа во кои 10 градови се живее без стрес.

Истражувањето  се темели на неколку фактори, како на пример густина на населението, зелени површини, метеж на улиците, сончеви часови, сигурност, загадување, финансии и невработеност, ментално и физичко здравје, рамноправност на половите.

Еве кои градови се на листата:

1. Штутгарт
2. Луксембург
3. Хановер
4. Берн
5. Минхен
6. Бордо
7. Единбург
8. Сиднеј
9. Грац
10. Хамбург

 

ИЗВОР: faktor.mk

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.