ОТКРИЕНИ БЕСПРАВНО ИСЕЧЕНИ ДРВА ЗА ОГРЕВ ВО БЕРОВО.

ОТКРИЕНИ БЕСПРАВНО ИСЕЧЕНИ ДРВА ЗА ОГРЕВ ВО БЕРОВО.
април 22 16:25 2021

На 21.04.2021  околу 23.00 часот, по преземени мерки и активности, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Берово во двор од куќа на ул.„Маршал Тито“ во Берово, сопственост на М.П., биле пронајдени околу 17 метри кубни огревни дрва. Увид на местото извршиле полициски службеници и шумска полиција на која и биле предадени дрвата  за понатамошна постапка. По насоки од ОЈО Берово се работи на комплетирање на случајот.

На 22.04.2021 по преземени мерки и активности, од страна на полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Берово во с. Двориште, на место викано „Буково“, во приколка биле пронајдени бесправно исечени 18 метри кубни борови дрва. По насоки од ОЈО Берово увид на местото  извршила екипа од ОВР Берово и дрвата биле предадени на шумска полиција за понатамошна постапка.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.