врати се на почетната страница

Парламентарни избори 2020

МИЦКОВСКИ ОД БЕРОВО: На 15-ти јули конечно ќе ја победиме сите заедно оваа ненародна и криминална власт.

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, па и оние досегашните поддржувачи на СДСМ, против

Читај повеќе

ЛЕВИЦА ОД БЕРОВО:ДРЖАВНИ ОТКУПНИ ЦЕНТРИ ЗА БЕРОВСКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ И ЗАШТИТА НА ШУМИТЕ.

Носителот во изборна единица 3 од политичката партија „Левица“ Борислав Крмов, денес во Берово ја презентираше програмата каде најави поддржка за дрвната индустрија и решавање на проблемот со неконтролираното сечење

Читај повеќе

ЈАНУШЕВ ОД БЕРОВО:НАД 1000 ПРОЕКТИ,ЗА СЕКОЈ ГРАЃАНИН ДА ЖИВЕЕ ПОДОБРО.

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на Изборна единица 3, Игор Јанушев денеска беше во посета на Берово.Тој најпрво го посети манастирот Св. Архангел Михаил, потоа оствари средба со граѓаните

Читај повеќе