ОГЛАС ЗА РАБОТА: ТАКСИ ШЛИВКА ИМА ПОТРЕБА ОД ТСКСИСТИ И ДИСПЕЏЕР

Такси компанијата “Шливката” која долго време е присутна со такси услуги на граѓаните во нашиот град, поради зголемениот обем на работа, има потреба од двајца таксисти и лице на работна

Читај повеќе

ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД ОПШТИНА БЕРОВО ДО ЖИТЕЛИТЕ НА СЕЛО ДВОРИШТЕ

Општина Берово ги известува жителите на с. Двориште дека утре, 13.11.2021 година (сабота), ќе се вршат градежни работи на крак1, улицата во Чурилско маало кон центарот на селото, во периодот

Читај повеќе

ЕВЕ ГИ ПОДНЕСЕНИТЕ КАНДИДАТУРИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА БЕРОВО И ЧЛЕНОВИ НА СОВЕТ ЗА ПРЕСТОЈНИТЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ

Во Берово на претстојните избори четворица кандидати ќе ја бараат довербата од граѓаните во трката за градоначалник на Општина Берово. Како што информираше Славчо Страторски, претседател на Општинската изборна комисија

Читај повеќе

ИЗВЕСТУВАЊЕ:ПАНАЃУР ВО БЕРОВО.

Во деновите 26,27 и 28 Август поповод празникот на градот Голема Богородица, се организира панѓурски активности покрај кејот на реката Брегалница во Берово.Граѓаните ќе имаат можност по достапни цени да

Читај повеќе

ИЗВСТУВАЊЕ: ПРИЈАВУВАЊЕ НА ФУДБАЛСКИ ТАЛЕНТИ ВО ФК РУСИНОВО.

Фудбалскиот клуб ФК Русиново кој функционира на територијата на Општина Берово, распишува оглас за пријавување на нови млади фудбалски таленти за 2018 – 2019 година. Пријавувањето се однесува на сите

Читај повеќе

ИЗВЕСТВАЊЕ: ЗА ПРЕСТОЈНИОТ ТУРНИР ВО УЛИЧНА КОШАРКА

Поради големата заинтересираност на екипи од повеќе градови од Македонија за кошаркарскиот турнир Streetball Berovo 2018, кој ќе се одржи викендот што следи, се замолуваат сите пријавени екипи најдоцна до

Читај повеќе

СООПШТЕНИЕ: ВО САБОТА ЌЕ СЕ ОДРЖИ ГРАЃАНСКА СПОРТСКА ТРИБИНА.

Иницијативен одбор на група на граѓани во соработка со Сојузот на училишен спорт СУС Берово, ги информира граѓаните на Општина Берово, дека на ден 21.07.2018 година (Сабота) во 20 часот

Читај повеќе

СООПШТЕНИЕ: ВЕЧЕРВА ЌЕ СЕ ВРШИ ПРСКАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ.

Согласно Законот за заштита на населението од заразни болести и препораките на Министерството за здравство на Република Македонија, а врз основа на одлуката на Советот на Општина Берово, како општа противепидемиска

Читај повеќе

,, МРДНИ СО ПРСТ ” ВО БЕРОВО КЕ ГО РАЗУБАВУВА РОМСКОТО МААЛО.

Смеј се, играј, расти гласи насловот на акцијата која во понеделник 28 Мај ке се спроведе во Берово, поточно во Ромското маало во рамките на граѓанската иницијатива ,,Мрдни со прст”.Планирано

Читај повеќе

Четири неработни денови пред нас.

Следниот неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Македонија е 6-ти април (Велики петок, а после викендот исто така неработен ден ќе биде и вториот ден од Велигден, 9-ти

Читај повеќе