ЗВОНКО ПЕКЕВСКИ АКТУЕЛНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА БЕРОВО,ВО ТРКА ЗА ВТОР МАНДАТ. 0

Актуелниот градоначалник на Берово, Звонко Пекевски, влегува во трка за втор мандат на престојните локални избори, кои ќе се одржат во Октомври годинава. Вака било одлучено вечерва на седница на

Читај повеќе

ОД 1 ЈАНУАРИ 2023 НЕМА ДА ИМА ГРАНИЦИ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА, СРБИЈА И АЛБАНИЈА, ДОГОВОРИЈА ЗАЕВ, ВУЧИЌ И РАМА. 0

Меѓу Македонија, Србија и Албанија од први јануари 2023 нема да има граници и движењето на граѓаните и превозниците ќе биде слободно. Ова го договорија премиерите на Северна Македонија и

Читај повеќе

ДЕМАНТ НА ОО СДСМ БЕРОВО ПО ВЧЕРАШНИТЕ ОБВИНУВАЊА ОД ОК ВМРО ДПМНЕ ЗА ОПОЖАРЕНАТА ГРАДСКА ДЕПОНИЈА. 0

Почитувани сограѓани, Најостро ги демантираме обвинувањата на Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ од Берово,преку порталот maleshnet.mk, за наводното намерно палење на градската депонија ,,заради партиски војни меѓу сдсовските кланови во

Читај повеќе

ОК ВМРО ДПМНЕ БЕРОВО СО СООПШТЕНИЕ ЗА ОПОЖАРЕНАТА ГРАДСКА ДЕПОНИЈА И ИЗЈАВАТА НА ДИРЕКТОРОТ НА ЈПКР „УСЛУГА“ 0

По изјавата на директорот на ЈПКР „Услуга“ Илија Рунтевски и случувањата со опожарената депонија, денес со изјава излегоа од Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ од Берово во која се вели:

Читај повеќе

СДСМ ГИ ПОТВРДИ ДОСЕГА ОВИЕ КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ. 0

Владејачката СДСМ вечерва на седница на Извршниот одбор ги потврди првите дваесетина кандидати за градоначалници на локалните избори од нивната партија. Засега беше потврдено дека за градоначалник на Скопје повторно

Читај повеќе

ПРЕС НА ОК ВМРО ДПМНЕ БЕРОВО: ПЕКЕВСКИ НАНЕСУВА ШТЕТА ПО БУЏЕТОТ СО НЕПРАВИЛНОСТИ НА НЕГОВОТО РАБОТЕЊЕ. 0

Продолжуваат пресовите на ОК ВМРО ДПМНЕ Берово.И овој пат на денешниот прес, обвинија за неправилностите на работењето на градоначалникот Пекевски, со што директно нанесува штета по буџетот на општината. Во

Читај повеќе

(ВИДЕО) ОК ВМРО ДПМНЕ БЕРОВО ПРЕЗЕНТИРАШЕ ДОКАЗИ ЗА НЕЗАКОНСКОТО РАБОТЕЊЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПЕКЕВСКИ. 0

Се разгорува политичката сцена помеѓу двете големи партии во Берово.Овојпат во контра демант и одговор од страна на ОК ВМРО ДПМНЕ Берово, на денешниот прес беа изнесени јавно докази односно

Читај повеќе

ПРЕС НА ОК ВМРО ДПМНЕ БЕРОВО:СЕЛЕКТИВНО И НЕЗАКОНСКО РАБОТЕЊЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ И ДИРЕКТОРОТ НА ОСУ „АЦО РУСКОВСКИ“. 0

Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ од Берово, на денешниот прес, истакнаа селективно и незаконско работење на градоначалникот Пекевски и директорот на гимназијата „Ацо Русковски“. Во продолжение погледенете го пресот на

Читај повеќе