30 КИЛОГРАМИ СОМ УЛОВИ КАМЕНИЧАНЕЦОТ ВАНЧО.

јули 23 19:57 2018

30 килограми тежок и 180 сантиметри долг сом е уловен во езерото Калиманци. Овој примерок се смета за седен од поголемите изваден од водите на акулулацијата.

57-годишниот Ванчо со риболов се занимава повеќе децении, а ова му е најголем улов досега.

Инаку езерото Калименци изобилува со сомови, а поради структурата на истото, оттаму и во други случаи се ваделе гигантски примероци.

 

 

Извор: Тв Стар


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.