ЉУБИТЕЛОТ НА ОВЦИ ОД ЗАДАР ЗАСЛУЖЕНО НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР НА СВЕТОТ.

ЉУБИТЕЛОТ НА ОВЦИ ОД ЗАДАР ЗАСЛУЖЕНО НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР НА СВЕТОТ.
септември 26 10:13 2018

Капитенот на хрватската репрезентација Лука Модриќ ја доби наградата во Лондон од ФИФА за најдобар играч на годината и ја прекина доминацијата на Кристијано Роналдо и Лионел Меси кои владеат од 2007 година.

  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.