ХУМАНА АКЦИЈА НА УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО ДПМНЕ ОД БЕРОВО

ХУМАНА АКЦИЈА НА УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО ДПМНЕ ОД БЕРОВО
декември 18 18:18 2020

По повод утрешниот празник  Св. Никола унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ од Берово, во соработка со ресторанот Мис Стон, денес поделија хуманитарни пакети со храна на социјално загрозените граѓани на Берово.Како што истакна претседателката на унијата секоја година за време на новогодишните и божиќните празници се организираат вакви хумани акции со цел да се помогне и да се излезе во пресрет на граѓаните на кои им е потребна помош.

Граѓаните пак им се заблагодарија на Унијата на жени и изразија задоволство од хуманата акција.

Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ од Берово не застанува тука.Веќе утрешниот ден продолжуваат со хуманост и помош на децата од малиот групен дом во Берово.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.