УТРЕ Е КАТОЛИЧКИ ВЕЛИГДЕН.

УТРЕ Е КАТОЛИЧКИ ВЕЛИГДЕН.
март 31 18:11 2018

Над 1.000 верници со католичка вероисповест во регионот, утре го слават Христовото воскресение, еден од најголемите христијански празници :
Велигден е победа над смртта и дарување живот. Тоа е ден кога љубовта ја покажува својата триумфална победа над злото и повеќе нема простор за мракот, кажа отец Тони Ангелов, Католичка црква „Благовестие“ – Штип.
За сите верници од католичката вероисповест, понеделник е неработен ден.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.