СВР ШТИП: МАЛОЛЕТНИК НАПАДНАТ СО ДРВЕН ПРЕДМЕТ ВО БЕРОВО И НАРУШУВАЊЕ НА ЈАВНИОТ РЕД И МИР ВО С.ЦРНИК.

СВР ШТИП: МАЛОЛЕТНИК НАПАДНАТ СО ДРВЕН ПРЕДМЕТ ВО БЕРОВО И НАРУШУВАЊЕ НА ЈАВНИОТ РЕД И МИР ВО С.ЦРНИК.
јуни 07 19:05 2021

На 06.06.2021 во 21.00 часот во Полициската станица Берово, 38 годишна жена пријавила дека околу 18.30 часот во семејниот дом во Берово, М.Д.(45)  со дрвен предмет го нападнал нивниот малолетен син. По комплетирање на случајот против М.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Исто така во текот на вчерашниот ден во 18.50 часот во Полициската канцеларија Пехчево било пријавено дека на место викано „Суви дол“, атар на с.Црник, пехчевско, бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од страна на Д.Д. над М.Д. двајцата од с.Црник. По комплетирање на случајот против Д.Д. ќе биде поднесен соодветен поднесок – се вели во полицискиот билтен на СВР Штип.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.