ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД НЕДЕЛА ОД 11 ЧАСОТ ДО ВТОРНИК ДО 5 ЧАСОТ.

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД НЕДЕЛА ОД 11 ЧАСОТ ДО ВТОРНИК ДО 5 ЧАСОТ.
мај 23 01:42 2020

Премиерот Оливер Спасовски по денешната владина седница на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук објави дека следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести донеле одлука за зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за време на претстојниот празничен викенд.

„Се забранува движењето на сите граѓани на целата територија на државата почнувајќи од недела, 24 мај, во 11:00 часот до вторник, 26 мај, до 05 часот. Во сабота, на 23 мај, забраната за движење останува иста како и за сите други денови, од 19 часот до 05 часот наутро“,напиша Спасовски.

Инаку муслиманите го празнуваат верскиот празник Рамазан Бајрам. Исламската верска заедница соопшти дека ја информирала Владата и Комисијата за заразни болести дека нема да почитува евентуален полициски час за време на Рамазан Бајрам, нема да ги откаже молитвите и нема да ги затвори џамиите, но ќе се придржува до препораките за заштита – физичка дистанца и носење заштитни маски.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.