ПИСМА: ЖИВОТ ВО КАЛ НА УЛИЦАТА ДИМИТАР ВЛАХОВ ВО ВЛАДИМИРОВО.

ПИСМА: ЖИВОТ ВО КАЛ НА УЛИЦАТА ДИМИТАР ВЛАХОВ ВО ВЛАДИМИРОВО.
декември 30 20:29 2020

До нашата редекација стигна писмо и реакција од граѓани кои живеат на улицата „Димитар Влахов“ во село Владимирово, која се наоѓа на патниот правец спрема Русиново.

Читателот Љубомир побара јавно да биде изнесен проблемот со улицата, која е претворена во блато и кал и претставува огромен проблем за нормално движење во овој дел од селото.

 • Единствената улица во нашето село Владимирово, која не е асфалтирана е оваа улица на која живееме оклу 15 луѓе.Некои од нив се преселени во Скопје, па и не сакаат да доаѓаат поради состојбата на улицата.Пробиена е пред 150 години како прва улица во Владимирово и е прометна улица.Дури ни со мојата кола не можам да се движам, а камо ли пеш.Јас сум болен човек и мојата сопруга е неподвижна со добиени неколку удари.Замислете како се живее овде.На повеќе наврати реагиравме во опшина Берово, за овој проблем.И покрај реакцијата за оспособување на улицата од општинските власти, кои неколку пати ја покриваа со материјал, водата се однесе и еве кака е сега.Во Авганистан ли живееме ние или каде.Исто така морам да напомнам дека и покрај редовното плаќање на комуналии, овде на нашата улица не се фрла ниту ѓубрето, па морам вреќите со смет да ги носам со кола на излезот од селото.И после многу години, сеуште се наевам дека општинските власти ќе изнајдат решение за да ја санираат улицата.Ве поздравувам.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

1 коментар

 1. Verica ivanova - Edrovska
  декември 30, 23:35 #1 Verica ivanova - Edrovska

  Vo 21 vek e sramno, potocno bi rekla zalno g-dine gradonacalnik na Berovo, da nekoj nemoze i da bide onesposoben da si gi obavuva sekojdnevnite potrebi, odenje vo prodavnica, ambulanta, fizicka rekreacija, ne zaradi toa sto ne mozat fizicki tuku od pricina koja e vo vasa nadleznost. Sram golem! Za 100 metra li e problem da se asfaltira ulicata? Znaete Vie dobro i ste bile na lice mesto, no togas ne Vi bile potrebni cizmi gumeni za da stignete do kukata na moite roditeli. Slikata kazuva se… So avtomobil ne moze da se izleze na glavniot pat, a ne peshki. I sega koe e resenieto? Uste Kolku pati treba da ve poseti tatko mi vo kancelarija, da se prati aber po nekoj drug (vas blizok) da se vikne televizija, da se objavi uste po nekolku portali???
  Napravete nesto za tie luge, neli vi e grev, neli se sramite do koga ke vetuvate ?? Jas ziveam vo opstina kade nasiot gradonacalnik probivase i pravese patista po nepristapni mesta, planirajki gi pravilno sredstvata na opstinata. Jas nekogas bev sovetnik vo mojata opstina i znam deka budzetot veke bi trebalo da bide donesen, pa da se nadevame deka ovoj pat ste odvoile sredstva za asfaltiranje na patot. Ve molam ne vetuvajte nisto pred izbori, zasto seto toa e’ ‘iluzija”. Narodot se opameti, gadonacalnice 🙂
  Se nadevam so celo srce deka vo vasiot infrastrukturen plan e vlezena i ovaa ulica za saniranje. Ke vi se zablagodaram odnapred, no do kolku se ” lazam” jas licno bi sakala da vi bidam gost vo opstinata. So pocit Verica!!!!

  Reply to this comment

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.