ПЕХЧЕВО ГО ДОБИ И ВТОРИОТ МИЛИОНЕР.

ПЕХЧЕВО ГО ДОБИ И ВТОРИОТ МИЛИОНЕР.
април 03 16:38 2018

Пехчево го доби вториот милионер на игри на среќа за една година. Добитникот Д.М. парите ги освоил на 29-ти март еден час пред полноќ. Среќата, пехчевецот го посакала на местото Лепаченце, деловен соработник на Државната лотарија на Република Македониија. Тој, освоил џек пот добивка вредна над еден милион денари.

Добивките „Џек пот“, Државната виделотарија ги стартуваше на 1-ви јуни 2016-та година. Оттогаш досега, ова е втор милион кој падна во рацете на жител на Пехчево.

Претходно, на добивка се радуваше 21-годишниот Атанаско Стефановски, кој со 500 денари влог доби 1,7 милиони денари. Освен двајцата пехчевци, 2018-та во делот на среќата добро му почна и на 21-годишниот виничанец Лазе Димитровски, кој веднаш после Божик освои 1,4 милиони денари.

Претходно, во неколку градови во Истокот овдешните жители освоија добивки на џек пот во вкупна вредност од над 6 милиони денари.

ИЗВОР: Тв Стар


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.