Перо Антиќ се почести со луксузен спортски автомобил.

Перо Антиќ се почести со луксузен спортски автомобил.
март 25 23:02 2018

Нашата најголема кошаркарска ѕвезда Перо Антиќ, ќе има можност да почувствува адреналинот што го нуди возењето спортски автомобил и да ужива во тоа зад воланот на луксузниот спортски кабриолет, Ferrari California.

 

Објективот на „Дерби“ го улови новото милениче на Антиќ на словенечка територија, односно во Брежице, натоварено на влечна служба од  Авто мото сојузот на Србија, а неофицијалните информации упатуваат дека возилото било упатено на сервис за претстојната летна сезона, кога 2,11 метри високиот кошаркар ќе може да ужива „со ветар во косата“.

Повеќе прочитајте на Дерби.мк


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.