ОФК МАЛЕШ ПОРАЗЕН НА ДОМАШЕН ТЕРЕН ОД ФК ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО

ОФК МАЛЕШ ПОРАЗЕН НА ДОМАШЕН ТЕРЕН ОД ФК ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО
април 03 20:15 2022

Со гол во 88 минута, екипата на Фк Дојранско езеро однесе три бодови на гостувањето во Берово против екипата на ОФК Малеш во дербито од Третата македонска лига – Исток.

Во текот на целиот натпревар фудбалерите на Малеш доминираа на теренот и не искористија неколку шанси за водство на натпреварот.Најдобро се снајдоа гостите во 88 минута, каде со удар од далечина беше изненаден голманот Сулимановски.

Пред преполниот стадион во Берово, на целиот натпревар љубителите на фудбалот имаа прилика да видат голем број шанси за гол на играчите на Малеш, но среќата не беше на наша страна.

Следниот натпревар ОФК Малеш игра на гости со екипата на ФК Карбинци.Сепак главата горе момци, продолжуваме понатаму.