МУЗИКА: „ЛЕПИ ДАНИ МОГ ДЕТИНСТВА„ ГЕРМАНСКА ВЕРЗИЈА.

мај 10 00:50 2020

Популарноста на Шабан Шаулиќ и после неговата смрт во Германија оди во нагорна линија, овојпат со неговите текстови отпеани на германски, јазикот на иднината за балканските простори.

Одличната интерпретација на артистот Чупа кој ги воодушеви сите со својот глас и одличниот германски акцент, ја препеа добро познатата песна од Шаулич – „Лепи дани мог детинства„ која позитивно ги изненади Германците со овој нов стил кој до сега не е забележан во нивното музичко поднебје.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.