Замина и Зафир Хаџиманов – ја загуби битката со коронавирусот.

Замина и Зафир Хаџиманов – ја загуби битката со коронавирусот.
март 27 17:17 2021

Пејачот, композитор и актер, Зафир Хаџиманов почина денеска на 77-годишна возраст како последица од компликации од коронавирусот, јавија српските медиуми.

Хаџиманов е роден на 25 декември 1943 година во Кавадарци и живееше во Белград.

Беше оженет со пејачката и актерка Сенка Велетанлиќ, и татко на Васил Хаџиманов, познат џез – музичар.

Тој беше композитор, писател, шоумен и голема ѕвезда на поранешните југословенски простори.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.