Градоначалникот на Кочани: Пожарот е ставен под контрола, граѓаните нека бидат спокојни.

Градоначалникот на Кочани: Пожарот е ставен под контрола, граѓаните нека бидат спокојни.
август 03 00:54 2021

Градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев  рече дека противпожарната единица успеала да го стави пожарот под контрола.

-Две куќи се изгорени, но за среќа се успеа да се спречи ширењето кон централното градско подрачје, рече градоначалникот Илијев, кој додаде дека од сите околни општини и од градот Скопје пристигнала помош.

Им порачана граѓаните на Кочани да бидат спокојни.

– Утре ќе правиме проценка на штетите од пожарот, но засега она што го знаеме е дека две куќи имаат изгорени кровови и општината ќе им помогне на тие семејства со општински пари.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.