ВИДЕО: НАД 150 ВЕЛОСИПЕДИСТИ НА Outdoor Festival – „МАЛЕШЕВСКА КОРИЈА – СПОРТ АВАНТУРА 2018“

јуни 04 23:51 2018

Над 150 велосипедисти од цела Македонија и од соседните држави, учествуваа на првиот велосипедски настан насловен Outdoor Festival – „МАЛЕШЕВСКА КОРИЈА – СПОРТ АВАНТУРА 2018“.Учесниците уживаа во двете велосипедски патеки каде имаа можност да ги запознаат ретките убавините кои ги нуди Берово и Малешевијата.Исто така за сите љубители на природата, спортисти, рекреативци, фамилијарни посетители беше организирана прошетка низ  културно-историските знаменитости на гратчето Берово со водич, забавен дел со рок бенд, но и исто така можности за игра и за најмалите посетители.Големи се задоволставата на велосипедистите бидејќи како што велат Беровскиот крај е идеално место и нуди огромни можности за ваков вид спорт, додека организаторите не застануваат тука, велат дека ова е само почеток со цел во иднина овој настан да прерасне во препознатлив за велосипедизмот и убавините на планината.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.