ВИДЕО: Двоглав орел се роди во зоолошка во Белград.

ВИДЕО: Двоглав орел се роди во зоолошка во Белград.
април 03 16:09 2018

Во објавеното видео на Јутјуб, многу од нив се изненадени и со насмевка уверуваат како настанал ваков феномен, но и ги покажуваат родителите на оваа невообичаена птица.

– Првите денови бевме исплашени дали ќе преживее, бидејќи неговите глави беа многу тешки и не можеше да ги исправи. Сега малиот орал зајакна и имаме други стравови, да не се случи да почне едната глава ја ја кљуцка другата глава и да се убие себе си – вели раководителот на секторот за грижа на птици.

ИЗВОР: zase.mk


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.