ДЕТСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА ИСТОК:ПОБЕДА НА ФК РУСИНОВО НА ГРАДСКОТО ДЕРБИ ПРОТИВ ФК МАЛЕШ.

октомври 07 00:18 2018

На градското дерби во детската фудбалска лига Исток, фудбалерите на Фк Русиново издвијуваа победа против локалниот ривал Фк Малеш на градскиот стадион во Берово.Со резултат 3:0 малдите фудбалери на Русиново ја забележаа и третата победа по ред во новата сезона, а со тоа потврдија дека престои светла иднина за овие млади таленти.

Претходно екипата на Русиново издвојува победи против  младинците од Саса со резултат 2:1, како и екипата на Кит Го со 6:1 со што стартот на фудалската сезона за нив е со максимален ефект од три натпревари со три победи.Инаку да напоменеме дека талентираните младинци во пролетната сезона не изгубија ниту еден натпревар.

  Категории: