ПОЧИНА ДИ ЏЕЈ ИЦКО ОД„АНТЕНА 5“ РАДИО.

ПОЧИНА ДИ ЏЕЈ ИЦКО ОД„АНТЕНА 5“ РАДИО.
јуни 17 11:43 2020

Уште еден медиумски работник почина како последица на компликации од коронавирусот во нашата земја. 

Станува збор за Ристо Меловски, позnат како диџеј Ицко, кој долги години работеше во „Антена 5“ радио.

Диџеј Ицко / Фото: Фејсбук

Неговите колеги, пријатели и соработници уште рано утрово започнаа да споделуваат фотографии со познатиот диџеј, преку кои жалат за прерано згаснатиот живот.

Како што пишуваат одредени медиуми, Ицко веќе подолго време бил хоспитализиран, но за жал не успеа да ја добие битката со вирусот.

Меловски ќе остане запаметен како еден од луѓето кој со својот талент допринесе за развој на македонската електронска сцена.

Текст: Слободен печат

напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.