Од денес нови рестриктивни мерки за заштита од коронавирусот. 0

Носењето маски на отворено и кога сте сами станува задолжително, но не и ограничувањето на бројот на гости дома. Ова се главните одредби од измените на законот за заштита на

Читај повеќе

На куче во Гевгелија му ја захевтале устата, отворена е сметка за донации. 0

Страотни фотографии од куче на кој некој му ја захевтал вилицата со тапетарска хевталка во Гевгелија денеска осамнаа на социјалните мрежи. Активистите за заштита на животните сведочат дека кучето, женка, кое сега има име Амели, вришти од болка по грозоморниот чин

ВО УЧЕБНИК ЗА 6 ОДДЕЛЕНИЕ: Ако те изнервира жената, изброј до 15 пред да ја заколеш!? 0

Децата учат од возрасните, кои пак, им ги пишуваат учебниците, каков што е и учебникот по македонски јазик за шесто одделение во кој е поместен текстот со наслов „Три добри совети“ кои треба да ги подучи децата како да бидат

прикажи се од

Од денес нови рестриктивни мерки за заштита од коронавирусот. 0

Носењето маски на отворено и кога сте сами станува задолжително, но не и ограничувањето на бројот на гости дома. Ова се главните одредби од измените на законот за заштита на

Читај повеќе

На куче во Гевгелија му ја захевтале устата, отворена е сметка за донации. 0

Страотни фотографии од куче на кој некој му ја захевтал вилицата со тапетарска хевталка во Гевгелија денеска осамнаа на социјалните мрежи.

ВО УЧЕБНИК ЗА 6 ОДДЕЛЕНИЕ: Ако те изнервира жената, изброј до 15 пред да ја заколеш!? 0

Децата учат од возрасните, кои пак, им ги пишуваат учебниците, каков што е и учебникот по македонски јазик за шесто

ИЗГЛАСАН ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА ОД ДИСКРИМИНАЦИЈА, ПРВПАТ СОБРА 69 ГЛАСА „ЗА” 0

Пратениците го изгласаа Законот за заштита од дискриминација, кој веќе два пати беше изгласан, но со фалинка во процедурата, па

прикажи се од news

Собранието се поднови со 100 лаптопи. 0

Со потпис на спикерот Талат Џафери, Собранието на Република Северна Македонија склучи договор за набавка на сто преносни компјутери. Се работи за моделот HP EliteBook 735 G6 Notebook PC, а според

Читај повеќе

На Македонија и се заканува раст на сиромаштијата поради ковид-19. 0

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради

СПОРТ:Маркус Рашфорд е „принцот“ на „Паркот на принцовите“ – пак ги расплака ПСЖ! 0

Навивачите на Пари Сен-Жермен повторно ќе имаат кошмар од Маркус Рашфорд, откако англискиот напаѓач во финишот на првиот меч од

прикажи се од

Latest Computer news

ВО УЧЕБНИК ЗА 6 ОДДЕЛЕНИЕ: Ако те изнервира жената, изброј до 15 пред да ја заколеш!? 0

Децата учат од возрасните, кои пак, им ги пишуваат учебниците, каков што е и учебникот по македонски јазик за шесто одделение во кој е поместен текстот со наслов „Три добри

Читај повеќе

ИЗГЛАСАН ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА ОД ДИСКРИМИНАЦИЈА, ПРВПАТ СОБРА 69 ГЛАСА „ЗА” 0

Пратениците го изгласаа Законот за заштита од дискриминација, кој веќе два пати беше изгласан, но со фалинка во процедурата, па

Завшен настан на проектот „Зборувај гласно делувај јасно“ 0

Во Берово се оддржа завршна работилца со презентирање на резултатите од проектот „Зборувај гласно делувај јасно“ финансиран од ИПА програма

Собранието се поднови со 100 лаптопи. 0

Со потпис на спикерот Талат Џафери, Собранието на Република Северна Македонија склучи договор за набавка на сто преносни компјутери. Се

На Македонија и се заканува раст на сиромаштијата поради ковид-19. 0

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради

СПОРТ:Маркус Рашфорд е „принцот“ на „Паркот на принцовите“ – пак ги расплака ПСЖ! 0

Навивачите на Пари Сен-Жермен повторно ќе имаат кошмар од Маркус Рашфорд, откако англискиот напаѓач во финишот на првиот меч од

прикажи се од

На Македонија и се заканува раст на сиромаштијата поради ковид-19. 0

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона вирусот, на македонското општество му се

Читај повеќе
прикажи се од latest news