ПРОНАЈДЕНО И ИЗВАДЕНО ТЕЛОТО НА МЛАДОТО МОМЧЕ ОД ВОДИТЕ НА БЕРОВСКО ЕЗЕРО

ПРОНАЈДЕНО И ИЗВАДЕНО ТЕЛОТО НА МЛАДОТО МОМЧЕ ОД ВОДИТЕ НА БЕРОВСКО ЕЗЕРО
јули 03 10:26 2022

Утрово во 8 и 50 часот е пронајдено телото на младото момче од Берово кое вчера се удави во водите на Беровско езеро соопштија од СВР Штип.Екипа на нуркачката единица на МВР го извадила телото, а увид на местото извршила екипа од ОВР Берово.Телото на младото момче ќе биде префрлено на судска медицина во Скопје, каде по наредба на Јавен обвинител ќе биде предадено на обдукција соопштија од СВР Штип.

Инаку вчера во несреќниот случај во водите на Беровско езеро, животот го изгуби младо 14 годишно момче, кое заедно со своите другари биле на прошетка и прослава на роденден на неговиот брат.

  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар

Вашите податоци се безбедни! Вашата е-маил адреса нема да биде публикувана. Сите *полиња се задолжителни,

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.